Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Poniedziałek - 19 marca 2018 Aleksandryny, Józefa, Nicety      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
2017-05-17 Cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci
9 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klas III-VI uczestniczyli w pogadance przygotowanej przez przedstawiciela Komisariatu Policji w Starym Sączu – młodszego aspiranta Marka Dudę.
Spotkanie miało na celu przybliżeniu uczniom zagrożeń jakie niesie za sobą intertet. Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić.
Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji ,które bez wątpienia przydadzą się w bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu.Zobacz zdjęcia w zakładce "Rok szkolny 2016/2017"


....
Aktualności
Lekcja muzealna "OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB""
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKO!
Wybierz naszą szkołę! TRWAJĄ ZAPISY DO ODDZIAŁU 0 i KLASY I
Zabawa Karnawałowa
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP