Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Poniedziałek - 21 maja 2018 Jana, Moniki, Wiktora      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
2017-05-18 WYCIECZKA DO ZOO

Wycieczka do Zoo została zorganizowana z okazji Święta Patrona Szkoły. W tak ważnym dniu złożyliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem Narcyza Wiatra na Krakowskich Plantach. Miejsce to jest szczególne, ponieważ dokładnie tam zginął zamordowany przez funkcjonariuszy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Myślenicach patron naszej szkoły-płk Narcyz Wiatr. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zamordowanego bohatera.
Następnie autokarem udaliśmy się do krakowskiego Zoo. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej .Wycieczka do Zoo była też okazją do przypomnienia zasad kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.
Uczestnicy wycieczki widzieli praktycznie wszystkie zwierzęta żyjące w ogrodzie, najwięcej jednak emocji wzbudził lisek fenek, który na powitanie machał do dzieci łapkami. Zauroczone fantastyczną reakcją zwierzątka dzieciaki nie chciały pożegnać się ze sympatycznym zwierzakiem.
Podczas zwiedzania Zoo zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze.
Na koniec spaceru w Zoo dzieci mogły kupić sobie pamiątki w sklepiku z drobiazgami. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, uczestnikom wycieczki dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się swoimi wrażeniami.
Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Zobacz zdjęcia w zakładce "Rok szkolny 2016/2017"


....
Aktualności
DZIEŃ KONSTYTUCJI 3 MAJA
Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie
GMINNE ŚWIĘTO MATEMATYKI
Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Ziemi
WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN "NINJA JUMP"
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP