Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Poniedziałek - 21 maja 2018 Jana, Moniki, Wiktora      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
2017-06-08 Wycieczka do muzeum
7 czerwca uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Lachów Sądeckich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich w Podegrodziu.
Wycieczka miała na celu: poznanie historii naszego regionu,ukazanie znaczenia zabytków i dzieł sztuki,wdrażanie do pogłębiania zainteresowań malarstwem, rzeźbą i architekturą oraz utrwalenie i powtórzenie zasad prawidłowego zachowania się w muzeum.
Uczestnicy podziwiali stare eksponaty prezentujące zbiory dotyczące historii, kultury i sztuki ludowej ludności zamieszkującej okolice Podegrodzia.
Zwiedzający mogli obejrzeć przepiękne stroje ludowe, wyposażenie ówczesnych domostw i zagród, a także wyroby ceramiczne,naczynia i przedmioty codziennego użytku wykonane z metalu .
Poznali życie i efekty pracy pana Wojciecha Migacza, pochodzącego z Gostwicy, fotografika, dokumentalisty,który samodzielnie skonstruował drewniany aparat fotograficzny i na zdjęciach sprzed stu lat zatrzymał czas.
Dzięki jego fotografiom dziś można dowiedzieć się,jak wyglądało życie mieszkańców naszego regiony ponad wiek temu.
Odwiedzając muzeum uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat dziedzictwa kulturowego i historii Lachów sądeckich.Na zakończenie wycieczki udali się do pizzerii.
Zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wrócili do szkoły.Zobacz zdjęcia w zakładce "Rok szkolny 2016/2017"

....
Aktualności
DZIEŃ KONSTYTUCJI 3 MAJA
Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie
GMINNE ŚWIĘTO MATEMATYKI
Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Ziemi
WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN "NINJA JUMP"
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP