Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Niedziela - 17 grudnia 2017 Jolanty, Łukasza, Olimpii      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
2017-06-08 Wycieczka do muzeum
7 czerwca uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Lachów Sądeckich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich w Podegrodziu.
Wycieczka miała na celu: poznanie historii naszego regionu,ukazanie znaczenia zabytków i dzieł sztuki,wdrażanie do pogłębiania zainteresowań malarstwem, rzeźbą i architekturą oraz utrwalenie i powtórzenie zasad prawidłowego zachowania się w muzeum.
Uczestnicy podziwiali stare eksponaty prezentujące zbiory dotyczące historii, kultury i sztuki ludowej ludności zamieszkującej okolice Podegrodzia.
Zwiedzający mogli obejrzeć przepiękne stroje ludowe, wyposażenie ówczesnych domostw i zagród, a także wyroby ceramiczne,naczynia i przedmioty codziennego użytku wykonane z metalu .
Poznali życie i efekty pracy pana Wojciecha Migacza, pochodzącego z Gostwicy, fotografika, dokumentalisty,który samodzielnie skonstruował drewniany aparat fotograficzny i na zdjęciach sprzed stu lat zatrzymał czas.
Dzięki jego fotografiom dziś można dowiedzieć się,jak wyglądało życie mieszkańców naszego regiony ponad wiek temu.
Odwiedzając muzeum uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat dziedzictwa kulturowego i historii Lachów sądeckich.Na zakończenie wycieczki udali się do pizzerii.
Zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wrócili do szkoły.Zobacz zdjęcia w zakładce "Rok szkolny 2016/2017"

....
Aktualności
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
WYCIECZKA DO KRAKOWA
ZABAWA ANDRZEJKOWA
MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP