Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Środa - 21 marca 2018 Benedykta, Lubomiry, Lubomira      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
2017-06-13 Z wizytą u strażaków
13 czerwca dzieci z klas 0-III wybrały się wraz z opiekunami do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu na zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu „Bezpieczny dom.”
Celem programu było nauczenie dzieci zasad bezpiecznego zachowania się podczas zaistnienia zagrożenia pożarowego. Przy projekcie współpracowała Komenda Główna PSP, Ministerstwo Edukacji Narodowej i PZU.
Na zajęciach dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad ,których należy przestrzegać w domu, aby czuć się w nim bezpiecznie . Korzystając z telefonu uczyły się, jak wezwać strażaków do pożaru. Za pomocą ćwiczeń praktycznych przypomniały sobie, w jaki sposób powiadomić służby ratunkowe o zagrożeniu.
W sali „ognika” wyposażonej w kuchenkę, piec gazowy, kominek doświadczyły sytuacji prawdziwych ,życiowych i świetnie poradziły sobie z nimi. Chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez strażaka, dyskutowały i zadawały szereg ciekawych pytań. Wspólne spotkanie to ciekawa i pouczająca lekcja !Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Dzielny, Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa.

Zobacz relację fotograficzną w zakładce „Rok szkolny 2016/17”


....
Aktualności
Lekcja muzealna "OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB""
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKO!
Wybierz naszą szkołę! TRWAJĄ ZAPISY DO ODDZIAŁU 0 i KLASY I
Zabawa Karnawałowa
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP