Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Piątek - 20 lipca 2018 Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
2017-06-13 Z wizytą u strażaków
13 czerwca dzieci z klas 0-III wybrały się wraz z opiekunami do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu na zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu „Bezpieczny dom.”
Celem programu było nauczenie dzieci zasad bezpiecznego zachowania się podczas zaistnienia zagrożenia pożarowego. Przy projekcie współpracowała Komenda Główna PSP, Ministerstwo Edukacji Narodowej i PZU.
Na zajęciach dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad ,których należy przestrzegać w domu, aby czuć się w nim bezpiecznie . Korzystając z telefonu uczyły się, jak wezwać strażaków do pożaru. Za pomocą ćwiczeń praktycznych przypomniały sobie, w jaki sposób powiadomić służby ratunkowe o zagrożeniu.
W sali „ognika” wyposażonej w kuchenkę, piec gazowy, kominek doświadczyły sytuacji prawdziwych ,życiowych i świetnie poradziły sobie z nimi. Chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez strażaka, dyskutowały i zadawały szereg ciekawych pytań. Wspólne spotkanie to ciekawa i pouczająca lekcja !Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Dzielny, Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa.

Zobacz relację fotograficzną w zakładce „Rok szkolny 2016/17”


....
Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18
II PIKNIK RODZINNY
Wyróżnienie dla Magdaleny Żelasko w X Międzypowiatowym konkursie plastycznym „Pejzaż Sądecki- kolory sądecczyzny”
36 KONKURS MUZYK, INSTRUMENTALISTÓW, ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH I DRUŻBÓW WESELNYCH - DRUZBACKA.
Wycieczka do Fabryki Czekolady Charliego w Krakowie
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP