Portal - Podegrodzie
polski Strona główna
Środa - 1 kwietnia 2020 Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta      Szkoła Podstawowa im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy
[E-DZIENNIK] [NAUCZANIE ZDALNE] [ROK SZKOLNY 2019/2020] [ROK SZKOLNY 2018/2019] [ROK SZKOLNY2017/2018] [R0K SZKOLNY 2016/2017] [KADRA SZKOŁY] [RADA RODZICÓW] [SAMORZĄD UCZNIOWSKI] [DOKUMENTY] [INFORMACJE] [TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ] [OGŁOSZENIA] [HISTORIA SZKOŁY] [PATRON] [HISTORIA MIEJSCOWOŚCI] [FILMY] [ARCHIWUM] [BIP]

Aktualności
WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!
REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "CZYTAM Z KLASĄ"
TEATRZYK I ZABAWA KARNAWAŁOWA

2019-02-16 UCZYMY SIĘ PROGRAMOWAĆ

15 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyły się darmowe warsztaty z programowania Ozobotów.Zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie ADSUM z Brzeznej w ramach inicjatywy lokalnej „Ozoboty-do roboty”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klasy II. Zajęcia prowadził Pan Maciej Denenfeld.
Prowadzący zapoznał dzieci z podstawowymi pojęciami dotyczącymi kodowania oraz programowania. Uczniowie dowiedzieli się co to jest programowanie i jak powstają programy komputerowe. Kiedy do rąk otrzymały maleńkie Ozoboty były wręcz zafascynowane, że potrafią one nie tylko jeździć, ale także świecą.
Uczniowie do wykonania mieli kilka zadań, m.in. budowali z drewnianych puzzli kręte drogi i trasy wyścigowe,po których miały poruszać się roboty. Każdego robota należało kalibrować, a następnie na papierowych kartkach samodzielnie narysować trasę przejazdu dla mini robota.
Radości nie było końca,kiedy okazało się, że Ozoboty poruszają się po drogach zaprogramowanych przez uczniów.
Drugoklasiści wszystkie zadania wykonali na szóstkę.
Zajęcia rozbudziły ciekawość i zainteresowania uczniów, pobudziły do logicznego, kreatywnego myślenia. Udowodniły, że rośnie pokolenie małych programistów.Fotograficzna relacja w zakładce „Rok szkolny 2018/2019”


....
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP